Kanada üniversiteleri eğitim süresince öğrencilere başka hiçbir ülkede sunulmayan avantajlar tanır. Yüksek eğitim kalitesi, eğitim sonrası göçmenlik ve avantajlı eğitim maliyetleriyle: Yurtdışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir.

Kanada üniversiteleri, bulundukları eyalet tarafından fonlanmaktadır. Bu yüzden oldukça büyük desteklerle, eğitim kalitelerini üst seviyede sunar. Özellikle eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunması ve göçmenlik hakkı sunması en büyük avantajıdır. Kanada deneyimi sağlayarak; Göçmenlik başvurularında büyük avantaj sunar.

Kanada üniversitelerini tercih etmek için 5 neden

  • Prestijli ve geleceğe yönelik eğitim programları sunar.
  • Kanada Dolarının kur avantajıyla başka hiçbir ülkede bulunmayan avantajlar sunar.
  • Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni vardır.
  • Eğitim sonrasında göçmenlik başvuru hakkı. 
  • Eğitim sonrasında hızlı iş bulma olanağı.

Üniversite listesine bakıldığında birçok okulun dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer aldığını görebiliriz. Toronto üniversitesi, Montreal üniversitesi, Ottawa üniversitesi ve McGill üniversitesi bu liste içerisinde yer almaktadır.

Kanada’da üniversite okumanın avantajları nelerdir ?

Eğitim maliyetleri

Kanada üniversite fiyatları, okullara bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yıllık ortalama 15.000 Kanada Doları ile 25.000 Kanada Doları arasında farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra şahsi giderler ve konaklama giderleri muhakkak eklenmelidir.

Bu ücretlerle; İngiltere ve ABD’deki okullara kıyasla %30 ile %40 arasında daha avantajlıdır.

Eğitim sonrası göçmenlik

Kanada üniversiteleri eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve eğitim sonrası göçmenlik başvurusu yapma hakkı sunar.

Kanada’da eğitim sonrası göçmenlik hakkında bilgileri İsmail İNCE anlattı. 

 

27 Şubat 2008 tarihinden sonra yeni bir göçmenlik kategorisi eklenmiştir. Herhangi bir kolej veya üniversite programını bitirdikten sonra; 3 sene Kanada’da çalışma iznine sahip olarak göçmenlik başvurusu yapabilir, ya da eğitim sonrasında başvuru gerçekleştirebilir. En ideal ve kabul oranı yüksek göçmenlik kategorisidir.

Kanada üniversite eğitimi için dil zorunluluğu var mı ?

Kanada üniversitelerinde eğitim alacak öğrenciler için İngilizce veya Fransızca bilmesi gerekmektedir. Bu zorunlu kabul şartlarından birisidir. Eğer dil seviyesi yeterli değil veya geliştirilmek isteniyorsa; Öncelikle Kanada dil okulu programına katıldıktan sonra üniversite eğitiminize devam edebilirsiniz.

Ya da Kanada göçmenlik testine girerek, uygunluğunuzu öğrenebilirsiniz.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.

Kanada Göçmenlik Testine Dön