2020’den 2023’e kadar Kanada, bir milyondan fazla yeni göçmeni ağırlayacak! Kanada’ya göç etmenin birçok yolu vardır. Kanada Göçmenlik Merkezi olarak bu işlemleri sizin için kolaylaştırmak için buradayız. 

Programlara Genel Bakış

Kanada’ya göç etmek için 80’den fazla yol var! Okurlarımız için işleri basitleştirmek amacıyla Kanada göçmenliğinin geniş kategorilerini özetleyeceğiz. Başvuruda bulunmaya uygun olmak için gereken şartlar ve nitelikler hakkında daha fazla bilgi edinmek yazının tamamını dikkatlice okumanızı öneririz.

Eğer en uygun olduğunuz programı öğrenmek istiyorsanız sizin için hazırladığımız Kanada göçmenlik testini ücretsiz doldurabilirsiniz.

Ekonomik ve ticari seçenekler

Ekonomik ve ticari göçmenlik seçenekleri, Kanada ekonomisini destekleyen becerilere sahip profesyoneller içindir. Her program, gereken nitelikler açısından büyük farklılıklar gösterir, bu nedenle herkese uyan tek bir tanım mümkün değildir.

Ekonomik ve ticari göçmenlik kategorileri şunları içerir:

 • İl Aday Programları
 • Ekspres Giriş
 • Quebec Göçmenlik
 • Yatırımcı Programları
 • Girişimci ve Serbest Meslek Sahibi Programlar
 • Bakıcılar Programı , Atlantik Göçmenlik Pilotu , Kırsal ve Kuzey Göçmenlik Pilotu ve Tarım-Gıda Pilotu gibi diğer federal göçmenlik sınıfları da Kanada’ya ekonomik göç şemsiyesi altındaki seçeneklerdir.

Kanada göçmenlik vizesi nasıl alınır ?

Aile sponsorluğu

Aile sponsorluğu, Kanada vatandaşlarının aile üyeleri ve daimi oturma izni olanların kullanabileceği bir göç kategorisidir.

Sponsor olmaya uygun aile üyeleri şunları içerir:

 • Eş veya genel hukuk / evlilik partneri
 • Bağımlı çocuk (evlat edinilmiş veya biyolojik)
 • Ebeveynler ve büyükanne ve büyükbabalar

Bazı durumlarda, yukarıda belirtilen kategoriler dışındaki diğer aile üyelerine sponsor olmaya uygun olabilirsiniz. Sponsor olacak başka bir akrabanız yoksa, aşağıdaki aile üyelerine sponsor olabilirsiniz:

 • Yetim erkek veya kız kardeş
 • Yetim yeğeni veya yeğeni
 • Yetim torun

Kanada’ya Göç Etmek İçin Ne Kadar Paraya İhtiyacınız Var?

Kanada’ya göç etmek için ihtiyaç duyduğunuz fon miktarı büyük ölçüde değişir. Bazı göçmenlik programları, başvurunuz için işlem ücretlerinden fazlasını gerektirmez. Diğerleri Kanada’da önemli bir yatırım gerektirir. Bunu aşağıda kategoriye göre ayıracağız.

 Ekonomik göç: Çoğu ekonomik göç kategorisi, Kanada’daki yeniden yerleşiminiz sırasında kendinizi finansal olarak destekleyebileceğinize dair kanıt gerektirir. Ancak bazıları yapmaz. Yerleşim kanıtı fonları talep etmeyen ekonomik göçmenlik kategorileri, genellikle başvuru sahibinin Kanadalı iş tecrübesine veya Kanadalı bir iş teklifine sahip olmasını gerektirir. Buradaki mantık, bu adayların, Kanadalı işgücüne zaten entegre olmuş oldukları gerçeği göz önüne alındığında, Kanada’da yeniden yerleşim için fon talep etmemeleridir.

Yatırımcılar için göç: Kanada’da önemli miktarda yatırım gerektirir. Başvuru sahibinin bir Kanada şirketine yatırım yapmış olmasını veya başvuru sahibinden federal veya eyalet hükümetine faizsiz kredi vermesini gerektirebilir.

Aile sponsorluğu: Çoğu durumda, bir eşe veya bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğa sponsor olmak için mali bilgi sağlamazsınız . Ebeveyn veya büyükanne veya büyükbaba gibi diğer aile üyelerine sponsorluk yapıyorsanız, başvuruda bulunabilmek için karşılanması gereken mali bir gereklilik vardır.

Kanada göçmenlik vizesi için nasıl bir süreç izler ?

Kanada’ya Göç Etmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Göçmenlik başvurusu için gerekli belgeler, başvurduğunuz programa bağlıdır. Örneğin, bazı göçmenlik programları Kanada deneyimi gerektirir ve bazıları hiç gerektirmez.

İhtiyaç duyulması muhtemel belgeler arasında kimlik / seyahat belgeleri, eğitim kayıtları, iş tecrübesi kanıtı, mali geçmiş vb. Yer alır. İhtiyaç duyacağınız belgeleri belirlemek için önce hangi göçmenlik programının sizin için en uygun olduğunu belirlemeniz gerekir !

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Göçmenlik Hakkında Merak Ettiğiniz Soruları Yanıtlayalım!


Kanada'ya Göç Etmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Göçmenlik başvurusu için gerekli belgeler, başvurduğunuz programa bağlıdır. Örneğin, bazı göçmenlik programları Kanada deneyimi gerektirir ve bazıları hiç gerektirmez. İhtiyaç duyulması muhtemel belgeler arasında kimlik/seyahat belgeleri, eğitim kayıtları, iş tecrübesi kanıtı, mali geçmiş vb. Yer alır. İhtiyaç duyacağınız belgeleri belirlemek için önce hangi göçmenlik programının sizin için en uygun olduğunu belirlemeniz gerekir !

Kanada'ya Göçmenin En Hızlı Yolu Nedir?

Kanada'ya göç etmenin en hızlı yöntemi Express Entry'dir. Express Entry, çoğu başvuruyu altı ay veya daha kısa bir sürede işler.

Kanada Göçmenliği için Maksimum Yaş nedir?

Herhangi bir Kanada göçmenlik programı için belirli bir yaş sınırı şartı yoktur. Bununla birlikte, çoğu ekonomik göç kategorisinde, 25-35 başvuru sahipleri maksimum puanı alır. Bu, eski başvuru sahiplerinin seçilemeyeceği anlamına gelmez. Önemli iş deneyimine, yüksek dil yeterliliğine, Kanada ile bağlantılara ve ileri eğitime sahip olmak, ekonomik göçte yaş için kaybedilen puanları kolayca telafi edebilir.
Kanada'ya aile sponsorluğu ve insani yardım ve mülteci göçü, bir sıralama sistemi kullanmaz ve bu nedenle yaş için herhangi bir cezası yoktur.

Kanada'ya Göç Etmek Kolay mı?

80'den fazla göç yolu ile Kanada, her tür başvuru sahibi için çeşitli seçeneklere sahiptir. Bununla birlikte, yeni bir ülkeye taşınmak biraz çaba gerektirir. Bazı göçmenlik programları, diğerlerinden daha yüksek nitelikler ve daha fazla belge gerektirir. Kanadalı bir göçmenlik avukatının hizmetlerini kullanmak, baştan sona göçmenlik sürecinde büyük ölçüde yardımcı olabilir.
Profesyonel Kanada göçmenlik danışmanlarından hizmet almak süreci oldukça kolaylaştıracak ve herkesin bir adım önünde olmanızı sağlayacaktır. Kanada Göçmenlik Merkezini tercih ederek: Kısa sürede Kanada'ya göç edebilirsiniz.

Kanada'ya Göç Etmek İçin İş Teklifine İhtiyacım Var mı?

Hayır. Kanada'da daimi ikamet edenlerin büyük çoğunluğunun başvurduklarında Kanada'da bir iş teklifi yoktur. Bazı Kanada göçmenlik programları, başvuru sahiplerinin Kanadalı bir iş teklifine sahip olmasını gerektirse de, Kanada'da iş teklifi olmaksızın yabancı uyruklulara sunulan bir dizi program ve seçenek vardır.