Videomuzu izleyerek süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
 Kanada‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hem de ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.  Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve Okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır. Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerekmektedir.
Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.

Özetle Kanada Devleti  Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında  (Kolej, Üniversite-Post Graduate-Master-Doktora) öğrencilere eğitim alırken part-time çalışma hakki vermekte  ve sonrasında 3 yıla kadar full-time çalışma hakkı vererek  okul bitiminden sonra 1 yıl çalışan  öğrencilere öncelikle oturum hakkı sonrasında ise Kanada Vatandaşı olma yolunda kapıları açmıştır.

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik Sunan Programlar

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok farklı eğitim programı vardır. Özellikle akademik programlara katılım sağlayan öğrencilerin; eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışması ve ardından göçmenlik başvuruları yapabilmeleri en büyük avantajlardan birisidir.

Kanada Kolej Eğitimi Eğitimi Sonrası Göçmenlik

Kanada kolejleri, öğrencilere mesleki ağırlıklı ve üniversite programlarına kıyasla daha kısa süreli eğitim fırsatları sunmaktadır. Kanada’da kolej eğitimi aldığınız süre boyunca 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni, sonrasında tam zamanlı çalışma izni hakkı sunulmaktadır. Eğitim sonrasında katılım sağladığınız programa bağlı olarak 1-3 yıl arasında çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Sonrasında Kanada göçmenlik başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Sonrasında Göçmenlik

Kanada üniversiteleri, Türkiye’deki öğrencilere sınavsız üniversite eğitimi sunmasından dolayı en sık tercih edilen programlardan birisidir. Çoğunlukla 4 yıllık eğitim programları sunmaktadır. Eğitim süresince 20 saat yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve eğitim sonrasında katılım sağlanan programa bağlı olarak çalışma izni verilmektedir. Kanada’da eğitim ve iş deneyimi sunması: Kanada göçmenlik adayları bir adım öne taşımaktadır.

Sertifika Programları & Yüksek Lisans

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok farklı eğitim programı vardır. Özellikle akademik programların birçoğunda göçmenlik başvurusu için izin verilir. Kanada sertifika programları ve Kanada yüksek lisans programlarına katılım sağlayarak: Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacak: Ardından Kanada göçmenlik başvurusunda bir adım önde olacaksınız.

Dil Okulu Sonrasında Göçmenlik Mümkün Mü ?

 

Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Kanada’da Eğitim Hakkında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Testine Dönmek İçin Buraya Tıklayınız.