Tüm dünyada olduğu gibi devlet ve özel liseler mevcuttur. Kanada liseleri öğrencilere eğitim süresince birçok avantaj sunmaktadır. Sınavsız lise eğitimi imkanı bulunması ve dilenen sınıftan Kanada liselerine geçiş yapma hakkı vardır.

Eğitim maliyetleri alternatif ülkelere kıyasla çok daha ekonomiktir. Türkiye’deki özel lise fiyatlarına Kanada’da lise eğitimi alınabilir.

Kanada Liselerini Tercih Etmenin Avantajları

  • Kanada’da iki anadil vardır. İngilizce ve Fransızca öğrenme şansı vardır.
  • Kanada liseleri, eyaletler tarafından fonlanmaktadır. Bu yüzden oldukça imkan vardır.
  • Kanada, yüksek yaşam standardına sahip bir ülkedir: burada okumak sadece prestijli ve rahat değil, aynı zamanda ilginçtir. Eğitim sürecinin ve müfredat dışı etkinliklerin organizasyonunun kalitesi, yabancı öğrencilerin kültürlerarası çevreye hızlı bir şekilde entegre olmalarına ve ülkenin geleneklerini ve kültürünü tanımalarına yardımcı olur.
  • Kanada diploması, dünyadaki herhangi bir ülke tarafından tanınır (bir iş başvurusunda bulunurken onaylanması gerekmez), ayrıca bir Kanada diplomasının varlığı, bu ülkeye göç sürecini büyük ölçüde kolaylaştırır ve Kanada liseleri mükemmel bir hazırlık ve buradaki ilk adım olacaktır.
  • Türkiye’de eğitim denkliği vardır.
  • Kanada’daki öğrenim ücretleri, Amerika ve İngiltere gibi diğer gelişmiş ülkelere kıyasla nispeten düşüktür.
  • Kanada, dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir.

Kanada lise fiyatları ne kadar ?

Lise eğitimi fiyatları ne kadar ?

Öğrencilere birçok farklı kategoride okul ve eğitim seçeneği sunulmaktadır. Kanada lise fiyatları birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda yer alanlar ortalama Kanada lise fiyatlarıdır.

Eyalet Maliyet (Eğitim+Konaklama)
Ontario $(CA) 10,000-55,000/Yıllık
British Columbia $(CA) 10,000-40,000/Yıllık
Newfoundland $(CA) 12,000-25,000/Yıllık
Nova Scotia $(CA) 12,000-20,000/Yıllık
Alberta $(CA) 11,000-25,000/Yıllık
New Brunswick $(CA) 10,000-22,000/Yıllık
Quebec $(CA) 10,000-30,000/Yıllık

Kanada liselerinde eğitim alan öğrenciler; Kanada üniversiteleri kabul sürecine bir adım önde başlamaktadır. 

Göçmenler için ücretsiz lise eğitimi

Kanada liseleri, Kanada’da yaşayan vatandaşlar ve göçmenler için ücretsizdir. Yani sizde Kanada göçmeni olarak ailenizin için ücretsiz Kanada liselerinde eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Herhangi bir eğitim maliyeti olamadan kolaylıkla başvuruları gerçekleştirebilirler.

Kanada göçmenlik testi, Kanada göçmenlik programına başvuracak kişiler için oldukça önemlidir. Detaylı bilgi almak bizimle güvenle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Liselerini Bir Bilene Sorun!

Kanada Liseleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!